Ostrzenie i naprawa łańcucha tnącego 0
Ostrzenie i naprawa łańcucha tnącego

 

Odpowiednia pielęgnacja łańcucha tnącego zdecydowanie wpływa na jego żywotność oraz komfort pracy pilarza. Dlatego warto wyposażyć swój warsztat w podstawowy zestaw do ostrzenia łańcuchów. Co będziesz potrzebować? Aby poznać odpowiedź, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Akcesoria i sprzęty do pielęgnacji układu tnącego

Najważniejszym elementem jest pilnik o odpowiedniej średnicy, który pozwoli na szybki i dokładny serwis. Dodatkowo wybór odpowiedniego prowadnika w dużej mierze ułatwi osiągnięcie odpowiedniego kąta ostrzenia. Możesz od razu zakupić gotowy zestaw ze wszystkimi akcesoriami do pielęgnacji łańcuchów.

Do bardziej zaawansowanej renowacji układu tnącego przyda się ostrzałka elektryczna OREGON. Precyzyjnie naostrzysz łańcuch bez większego wysiłku, dzięki regulowanej skali ostrzenia. Dla bezpiecznej i efektywnej pracy z tym urządzeniem polecamy wybór ostrzałki z osłoną ochronną oraz lampką.

Oczywiście nie może zabraknąć oleju do smarowania łańcucha. Najlepiej zakupić wydajny, ekologiczny produkt ulegający biodegradacji. Sprzęt oraz natura będą Ci wdzięczne za ten wybór.

Łańcuch tnący pielęgnacja

Kiedy jest odpowiedni czas na ostrzenie łańcucha w pilarce?

Należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą wskazywać, iż czas najwyższy na pielęgnację łańcucha tnącego.

Jednym z najczęstszych objawów jest potrzeba wymuszania nacisku na pilarkę w trakcie cięcia. Również grubość wiórów nie jest bez znaczenia. Jeżeli zauważyłeś, że wióry są zdecydowanie cieńsze niż zazwyczaj, od razu należy rozpocząć przygodę z ostrzałką lub pilnikiem.

Oczywiście występują także inne czynniki wskazujące na zużycie łańcucha tnącego. Najważniejsze, aby błyskawicznie reagować na zmiany jakie zachodzą podczas pracy z pilarką.

Potrzebujesz pomocy z wyborem odpowiednich narzędzi?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami 74 852 22 22. Postaramy się dobrać produkty najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl